Yiyecek

Kırmızı Biber Nasıl Yetiştirilir?

Tek bir tür olmasına rağmen, Kırmızı, sarı, yeşil, mor ve hatta siyah gibi çeşitli tatlı renklere sahip birçok forma sahiptir! Baharat ve sebze olarak kullanılmasının yanı sıra, kırmızı biber, mükemmel sağlık yararları nedeniyle ilaçlarda da kullanım alanı bulmuştur.

Kırmızı biber, acı biberlerin tatlı kuzenleridir, bu yüzden acıyı kaldıramıyorsanız, onun yerine kırmızı biber yetiştirin! Harika bir antioksidan ve C vitamini kaynağıdırlar, bu yüzden sağlığınız için harikadırlar ve bahçede de muhteşem görünürler. Ayrıca, yeşil ve kırmızı meyve arasındaki tek farkın olgunluk olduğunu biliyor muydunuz? Kırmızı daha olgun ve daha tatlıdır. Olgunlaşıp toplayana kadar kırmızı biberleri bitki dalında bırakmak için iyi bir neden!

İlgili Makaleler

Bitki Özellikleri :

  • Yaşam döngüsü: Yıllık
  • Yükseklik: 1 metreye kadar
  • Genişlik / Aralık: 20 ila 30 cm
  • Çiçek rengi: beyaz

Bir bahçede kırmızı biber nasıl yetiştirilir?

Bol güneş alan ve kuvvetli rüzgarlardan iyi korunan bir yer seçin  

Dikimden önce, toprak İyileştirici ve bitki gübresi’ni kazarak toprağınızı ekleyin.  

Kırmızı biber fidesi

Tohum Karışımını fide viyolüne doğrudan ekin. Toprağı sıkıştırın ve nemli tutun. Fideler 5-7 cm yüksekliğinde olduğunda büyüyecekleri toprağa nakledin.

Fideler büyüdükçe, Sıvı Bitki gübresi ile haftalık olarak besleyin ve iyi sulandıklarından emin olun. Şeker kamışı gibi bir organik malç tabakası, topraktaki nemi tutmaya yardımcı olacaktır.

Kırmızı Biber Nasıl Yetiştirilir? 1

Saksıda kırmızı biber nasıl yetiştirilir?

En az 50 cm çapında iyi büyüklükte bir saksı seçin ve güçlü rüzgarlardan iyi korunan güneşli bir noktaya yerleştirin.

Kırmızı biber fidesi yetiştirmek için tohumları fide viyolüne doğrudan ekin, toprağı sıkıştırın ve nemli tutun. Fideler 5-7 cm boyunda olduktan sonra, Büyümek için alana ihtiyaç duyacağı için saksı başına bir Kırmızı biber fidesi nakledin. Sıvı Bitki gübresi ile fideleri haftalık olarak besleyin. 

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı