Trend

En çok izlenen YouTube videoları 2020

En çok izlenen YouTube videoları

Digitaltrends’ten By Anita George haberine göre En çok izlenen YouTube videolarının başında, çocuk programları ve müzik videoları YouTube’da en çok görüntülenen içerikler arasında. Özellikle müzik videoları YouTube sitesinde büyük başarı elde etti ve şu anda YouTube tarihinde en çok izlenen videoların çoğunluğunu oluşturuyor. Bu izlenme sayıları göz önünde bulundurulacak bir şeyse, video paylaşım sitesi, sitenin ilk günlerinde tanınmaya değer viral videolardan ziyade müzik videoları ve çocuk dostu içerikler için önde gelen bir platform olarak düşünülebilir.

10. Justin Bieber — Sorry (3.35 milyar)

Justin Bieber — Sorry

Justin Bieber YouTube’da 1 milyardan fazla izlenen ikinci müzik sanatçısı olmasına rağmen, İlginçtir ki, Sorry bugüne kadar 3 milyardan fazla kez, izlenerek listemizde 10. sırada yerini aldı. Şimdiye kadar onun en popüler YouTube video olduğunu kanıtladı.
Sorry Çok fazla sorun yaşamadan 3 milyara izlemeye kolayca çıktı.

9. Miroshka TV – Learning Colors Multi-Colored Eggs on the Farm (3.65 milyar)

Miroshka TV – Learning Colors Multi-Colored Eggs on the Farm

Miroshka TV’nin Çiftlikte Renkleri Öğrenme, Çok Renkli Yumurtalar da bir istisna değildir. İlk yüklendiğinden beri iki yıl içinde 3,6 milyardan fazla izlenen çocuklar için eğitici bir video.

Bu eğlenceli, beş dakikalık bir video bir çiftlikte (kabaca) animasyonlu yumurta ile farklı renkler hakkında küçük çocukları öğretir. Video Rusça farklı renklerin adlarını öğretir. Videonun yavaş bir hızı vardır – bazı sahneler biraz uzundur – ama komik, anlar genç kitlelere hitap eder.

8. Psy – Gangnam Style (3.83 milyar)

Psy – Gangnam Style

YouTube’un video tarihinde gerçek bir simge olan Psy’s Gangnam Style, bir milyardan fazla kez izlenen ilk YouTube videosu oldu. Dahası, bu hedefe yayımlanmasından altı aydan kısa bir süre sonra ulaştı. Zamanı için inanılmaz bir başarıydı. Mayıs 2014’te 2 milyar izlenme sayısına ulaşan ilk video oldu ve 2015 yılına kadar yakın bir rakip görmedi.

YouTube’da 100’den fazla videonun bir milyar veya daha fazla kez izlenebileceği göz önüne alındığında, Gangnam Style tüm zamanların en çok izlenen videolarından biri olmaya devam ediyor.

7. Mark Ronson – Uptown Funk ile Bruno Mars (3,98 milyar)

Mark Ronson – Uptown Funk ile Bruno Mars

Bu listedeki ilk üç videodan daha eski olmasına rağmen, Uptown Funk potansiyel bir liste başı olarak kalmak için yeni izleyiciler toplamaya devam ediyor. Mark Ronson’ın videosu YouTube’a ilk kez Kasım 2014’te çıktı ve kısa sürede şimdiye kadarki en popüler ve sevilen videolardan biri oldu.

6. LooLoo Kids – Johny Johny Yes Papa (4.06 milyar)

LooLoo Kids – Johny Johny Yes Papa

En çok izlenen 10 YouTube videosu arasına giren çocuklar için bir başka video da Johny Johny Yes Papa. Şeker yemeye çalışan yaramaz bir bebek ve babası hakkında müzikli kısa, animasyon videosu.

5. Masha and the Bear – Recipe for Disaster (4.35 milyar)

Masha and the Bear – Recipe for Disaster

Recipe for Disaster , Masha ve Ayı çocuklar için Rus CGI-animated TV şovunun birçok bölümünden biridir. YouTube’da Masha and the Bear oldukça popüler ve tüm bölümleinin büyük izlenme oranları var. Ayrıca Netflix’te toplu olarak tüm bölümleri yayınlanıyor.

YouTube’daki tüm zamanların en popüler müzik dışı videosudur.

4. Wiz Khalifa – See You Again featuring Charlie Puth (4.78 milyar)

Wiz Khalifa – See You Again featuring Charlie Puth

Wiz Khalifa ve Charlie Puth’s See You Again bu listede bir film bağlantısı olan tie-in – Furious 7 (Hızlı ve Öfkeli 7) – ilk video. Nisan 2015’teki ilk gösteriminden bu yana 4 milyardan fazla kez izlendi ve 2013’te ölen The Fast Saga’nın eski yıldızı Paul Walker’ı övdü.

Video, 10 Temmuz – 4 Ağustos 2017 tarihleri arasında YouTube’da en çok izlenen video olarak kaldı ve Gangnam Style’ın tahtını çökertti. Bu saltanat, Despacito tarafından gölgede bırakıldığı için bu saltanatı sadece geçici oldu. Ayrıca 26 Ağustos 2016 ile 25 Temmuz 2017 tarihleri arasında en çok beğenilen video oldu.

See You Again, 2 milyar izlenme işaretini geçen ikinci video oldu ve 4 milyardan fazla kez izlenen altı videodan biri.

3. Ed Sheeran – Shape of You (5.03 milyar)

Ed Sheeran – Shape of You

İzleseniz de izlemeseniz de Shape of You’nun tüm zamanların en çok izlenen videolarından biri olduğu inkar edilemez. Bir milyar izlenme sayısına ulaşan üçüncü en hızlı video olarak rekorlar kıran video, 2 milyar ve 3 milyar izlenme sayısına ulaşan en hızlı ikinci video dur.
Shape of You, Ocak 2017’de çıkışını gerçekleştirmiş olarak sadece iki yıl içinde tüm görüntüleme sayısı ödüllerini elde etti. Tüm zamanların en popüler videolarından biri olarak kendini daha da sağlamlaştırmaya hazır görünüyor.

2. Pinkfong — Baby Shark Dance (6.91 milyar)

Pinkfong — Baby Shark Dance

Bazen bir şarkı sadece Pinkfong olduğu için ünlü olur. Barney’nin ilk günlerinde olanları gördük.
Koreli pop üreticisi Pinkfong tarafından üretilen Baby Shark Dance, karmaşık bir şarkı değil. Köpekbalıkları, tekrarı ve hatırı sayılır miktarda varoluşsal korkusu var. Ancak, bu şarkı listedeki en yeni üye olmak için yükseldi ve YouTube’da bulunan sayısız varyasyona ilham verdi.

1. Luis Fonsi — Despacito featuring Daddy Yankee (7.02 milyar)

Luis Fonsi – Despacito featuring Daddy Yankee

Bir Amerikan şirketi tarafından işletilen ve İngilizce içeriklere hakim bir site içinde, tamamen İspanyolca tüm zamanların en popüler YouTube video görmek şaşırtıcı olabilir.

Porto Rikolu sanatçılar Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin yer aldığı Despacito, Ocak 2017’de YouTube’a çıktı ve sadece 97 günde bir milyardan fazla izlendi ve şimdiye kadarki en hızlı ikinci çalışma oldu. Video, 2 milyar izlenme ve 4 milyar, 5 milyar, 6 milyar ve şimdi 7 milyar görüntülemeyi aşan ilk video olma yolunda ki en hızlı video oldu.

Kaynak: YouTube, statista.com, Digitaltrends, wikipedia.org, influencermarketinghub.com, tr.wikipedia.org