Kaynak sayfa

Dünya Nüfusu Sıralaması 2019

dunya-nufusu-2019-2018-siralamasi-Worldometer's Turkey-Istanbul population-Iran population-China population

Hits: 330

Tüm Dünya nüfusu 2019 yılı itibari ile 7.709.963.133 kişi dir.

Tüm Dünya Ülkeleri nüfusu

  • 31 Ekim 2011 tarihinde Dünya nüfusu 7 milyar kişiye ulaştı.
  • 2023’te 8 milyar, 2037’de 9 milyar, 2055 yılında 10 milyar kişiye ulaşması beklenmektedir.
  • 1959 yılında 3 milyardan 40 yılda 1999 da 6 milyar ile iki katına çıktı.
  • Şu anda 2019-2020 yılları arasında yaklaşık % 1,08 oranında nüfus artmakta ve toplamda 82 milyon kişi yılda eklenmektedir.

Türkiye Nüfusu

Dünya Nüfusu 2019 Sıralaması

Ülkeler20192018
Çin Nüfusu 20191.433.783.6861.427.647.786
Hindistan Nüfusu 20191.366.417.7541.352.642.280
Amerika Birleşik Devletleri Nüfusu329.064.917327.096.265
Endonezya Nüfusu 2019270.625.568267.670.543
Pakistan Nüfusu 2019216.565.318212.228.286
Brezilya Nüfusu 2019211.049.527209.469.323
Nijerya Nüfusu 2019200.963.599195.874.683
Bangladeş Nüfusu 2019163.046.161161.376.708
Rusya Nüfusu 2019145.872.256145.734.038
Meksika Nüfusu 2019127.575.529126.190.788
Japonya Nüfusu 2019126.860.301127.202.192
Etiyopya Nüfusu 2019112.078.730109.224.414
Filipinler Nüfusu 2019108.116.615106.651.394
Mısır Nüfusu 2019100.388.07398.423.598
Vietnam Nüfusu 201996.462.10695.545.962
Kongo Cumhuriyeti Nüfusu86.790.56784.068.091
Almanya Nüfusu 201983.517.04583.124.418
Türkiye Nüfusu 201983.429.61582.340.088
İran Nüfusu 201982.913.90681.800.188
Tayland Nüfusu 201969.625.58269.428.453
Birleşik Krallık Nüfusu67.530.17267.141.684
Fransa Nüfusu65.129.72864.990.511
İtalya Nüfusu60.550.07560.627.291
Güney Afrika Nüfusu58.558.27057.792.518
Tanzanya Nüfusu58.005.46356.313.438
Myanmar Nüfusu54.045.42053.708.320
Kenya Nüfusu52.573.97351.392.565
Güney Kore Nüfusu51.225.30851.171.706
Kolombiya Nüfusu50.339.44349.661.048
ispanya Nüfusu46.736.77646.692.858
Arjantin Nüfusu44.780.67744.361.150
Uganda Nüfusu44.269.59442.729.036
Ukrayna Nüfusu43.993.63844.246.156
Cezayir Nüfusu43.053.05442.228.408
Sudan Nüfusu42.813.23841.801.533
Irak Nüfusu39.309.78338.433.600
Afganistan Nüfusu38.041.75437.171.921
Polonya Nüfusu37.887.76837.921.592
Kanada Nüfusu37.411.04737.074.562
Fas Nüfusu36.471.76936.029.093
Suudi Arabistan Nüfusu34.268.52833.702.756
Özbekistan Nüfusu32.981.71632.476.244
Peru Nüfusu32.510.45331.989.260
Malezya Nüfusu31.949.77731.528.033
Angora Nüfusu31.825.29530.809.787
Gana Nüfusu30.417.85629.767.102
Mozambik Nüfusu30.366.03629.496.004
Yemen Nüfusu29.161.92228.498.683
Nepal Nüfusu28.608.71028.095.714
Venezuela Nüfusu28.515.82928.887.118
Madagaskar Nüfusu26.969.30726.262.313
Kamerun Nüfusu25.876.38025.216.267
Fildişi Sahili Nüfusu25.716.54425.069.230
Kuzey Kore Nüfusu25.666.16125.549.604
Avustralya Nüfusu25.203.19824.898.152
Tayvan Nüfusu23.773.87623.726.460
Nijer Nüfusu23.310.71522.442.822
Sri Lanka Nüfusu21.323.73321.228.763
Burkina Faso Nüfusu20.321.37819.751.466
Mali Nüfusu19.658.03119.077.749
Romanya Nüfusu19.364.55719.506.114
Şili Nüfusu18.952.03818.729.160
Malawi Nüfusu18.628.74718.143.217
Kazakistan Nüfusu18.551.42718.319.618
Zambiya Nüfusu17.861.03017.351.708
Guatemala Nüfusu17.581.47217.247.849
Ekvador Nüfusu17.373.66217.084.358
Hollanda Nüfusu17.097.13017.059.560
Suriye Nüfusu17.070.13516.945.057
Kamboçya Nüfusu16.486.54216.249.792
Senegal Nüfusu16.296.36415.854.323
Çad Nüfusu15.946.87615.477.729
Somali Nüfusu15.442.90515.008.226
Zimbabve Nüfusu14.645.46814.438.802
Gine Nüfusu12.771.24612.414.293
Ruanda Nüfusu12.626.95012.301.970
Benin Nüfusu11.801.15111.485.044
Tunus Nüfusu11.694.71911.565.201
Belçika Nüfusu11.539.32811.482.178
Burundi Nüfusu11.530.58011.175.374
Bolivya Nüfusu11.513.10011.353.142
Küba Nüfusu11.333.48311.338.134
Haiti Nüfusu11.263.07711.123.178
Güney Sudan Nüfusu11.062.11310.975.927
Dominik Cumhuriyeti Nüfusu10.738.95810.627.141
Çek Cumhuriyeti Nüfusu10.689.20910.665.677
Yunanistan Nüfusu10.473.45510.522.246
Portekiz Nüfusu10.226.18710.256.193
Ürdün Nüfusu10.101.6949.965.318
Azerbeycan Nüfusu10.047.7189.949.537
İsveç Nüfusu10.036.3799.971.638
Birleşik Arap Emirlikleri Nüfusu9.770.5299.630.959
Honduras Nüfusu9.746.1179.587.522
Macaristan Nüfusu9.684.6799.707.499
Belarus Nüfusu9.452.4119.452.617
Tacikistan Nüfusu9.321.0189.100.835
Avusturya Nüfusu8.955.1028.891.388
Papua Yeni Gine Nüfusu8.776.1098.606.323
Sırbistan Nüfusu8.772.2358.802.754
İsviçre Nüfusu8.591.3658.525.611
İsrail Nüfusu8.519.3778.381.516
Togo Nüfusu8.082.3667.889.093
Sierra Leone Nüfusu7.813.2157.650.150
Hong Kong Nüfusu7.436.1547.371.730
Laos Nüfusu7.169.4557.061.507
Paraguay Nüfusu7.044.6366.956.066
Bulgaristan Nüfusu7.000.1197.051.608
Lübnan Nüfusu6.855.7136.859.408
Libya Nüfusu6.777.4526.678.559
Nikaragua Nüfusu6.545.5026.465.501
El Salvador Nüfusu6.453.5536.420.746
Kırgızistan Nüfusu6.415.8506.304.030
Türkmenistan Nüfusu5.942.0895.850.901
Singapur Nüfusu5.804.3375.757.499
Danimarka Nüfusu5.771.8765.752.126
Finlandiya Nüfusu5.532.1565.522.576
Slovakya Nüfusu5.457.0135.453.014
Kongo Cumhuriyeti Nüfusu5.380.5085.244.359
Norveç Nüfusu5.378.8575.337.962
Kosta Rika Nüfusu5.047.5614.999.441
Filistin Nüfusu4.981.4204.862.979
Umman Nüfusu4.974.9864.829.473
Liberya Nüfusu4.937.3744.818.973
İrlanda Nüfusu4.882.4954.818.690
Yeni Zelanda Nüfusu4.783.0634.743.131
Orta Afrika Cumhuriyeti Nüfusu4.745.1854.666.368
Moritanya Nüfusu4.525.6964.403.313
Panama Nüfusu4.246.4394.176.869
Kuveyt Nüfusu4.207.0834.137.312
Hırvatistan Nüfusu4.130.3044.156.405
Moldova Nüfusu4.043.2634.051.944
Gürcistan Nüfusu3.996.7654.002.942
Eritre Nüfusu3.497.1173.452.786
Uruguay Nüfusu3.461.7343.449.285
Bosna Hersek Nüfusu3303.323.925
Moğolistan Nüfusu3.225.1673.170.216
Ermenistan Nüfusu2.957.7312.951.745
Jamaika Nüfusu2.948.2792.934.847
Porto Riko Nüfusu2.933.4083.039.596
Arnavutluk Nüfusu2.880.9172.882.740
Katar Nüfusu2.832.0672.781.682
Litvanya Nüfusu2.759.6272.801.264
Namibya Nüfusu2.494.5302.448.301
Gambiya Nüfusu2.347.7062.280.094
Botsvana Nüfusu2.303.6972.254.068
Gabon Nüfusu2.172.5792.119.275
Lesotho Nüfusu2.125.2682.108.328
Makedonya Nüfusu2.083.4592.082.957
Slovenya Nüfusu2.078.6542.077.837
Gine-Bissau Nüfusu1.920.9221.874.303
Letonya Nüfusu1.906.7431.928.459
Bahreyn Nüfusu1.641.1721.569.446
Trinidad ve Tobago Nüfusu1.394.9731.389.843
Ekvator Ginesi Nüfusu1.355.9861.308.975
Estonya Nüfusu1.325.6481.322.920
Timor-Leste Nüfusu1.293.1191.267.974
Mauritius Nüfusu1.269.6681.267.185
Kıbrıs Nüfusu1.198.5751.189.265
Swaziland Nüfusu1.148.1301.136.281
Cibuti Nüfusu973.560958.923
Fiji Nüfusu889.953883.483
Reunion Nüfusu888.927882.526
Comoros Nüfusu850.886832.322
Guyana Nüfusu782.766779.006
Butan Nüfusu763.092754.388
Solomon Adaları Nüfusu669.823652.857
Makao Nüfusu640.445631.636
Karadağ Nüfusu627.987627.809
Lüksemburg Nüfusu615.729604.245
Batı Sahra Nüfusu582.463567.402
Surinam Nüfusu581.372575.990
Cape Verde Nüfusu549.935543.767
Maldivler Nüfusu530.953515.696
Malta Nüfusu440.372439.248
Brunei Nüfusu433.285428.963
Guadeloupe Nüfusu400.056399.848
Belize Nüfusu390.353383.071
Bahamalar Nüfusu389.482385.637
Martinique Nüfusu375.554375.673
İzlanda Nüfusu339.031336.713
Vanuatu Nüfusu299.882292.680
Fransız Guyanası Nüfusu290.832282.938
Barbados Nüfusu287.025286.641
Yeni Kaledonya Nüfusu282.750279.993
Fransız Polinezyası Nüfusu279.287277.679
Mayotte Nüfusu266.150259.531
Sao Tome ve Principe Nüfusu215.056211.028
Samoa Nüfusu197.097196.129
Saint Lucia Nüfusu182.790181.889
Guam Nüfusu167.294165.768
Curacao Nüfusu163.424162.752
Kiribati Nüfusu117.606115.847
Mikronezya Nüfusu113.815112.640
Grenada Nüfusu112.003111.454
Saint Vincent ve Grenadinler Nüfusu110.589110.211
Aruba Nüfusu106.314105.845
United States Virgin Islands Nüfusu104.578104.680
Tonga Nüfusu104.494103.197
Seyşeller Nüfusu97.73997.096
Antigua ve Barbuda Nüfusu97.11896.286
Man Adası Nüfusu84.58484.077
Andorra Nüfusu77.14277.006
Dominika Nüfusu 201971.80871.625
Cayman Adaları Nüfusu64.94864.174
Bermuda Nüfusu62.50662.756
Marşal Adaları Nüfusu58.79158.413
Kuzey Mariana Adaları Nüfusu57.21656.882
Grönland Nüfusu56.67256.564
Amerikan Samoası Nüfusu55.31255.465
Saint Kitts ve Nevis Nüfusu52.82352.441
Faroe Adaları Nüfusu48.67848.497
Sint Maarten Nüfusu42.38841.940
Monako Nüfusu38.96438.682
Turks ve Caicos Adaları Nüfusu38.19137.665
Lihtenştayn Nüfusu38.01937.910
Saint Martin Nüfusu38.00237.264
San Marino Nüfusu33.86033.785
Cebelitarık Nüfusu33.70133.718
Britsh Virgin Adaları Nüfusu30.03029.802
Palau Nüfusu18.00817.907
Cook Adaları Nüfusu17.54817.518
Anguilla Nüfusu14.86914.731
Tuvalu Nüfusu11.64611.508
Wallis ve Futuna Nüfusu11.43211.661
Nauru Nüfusu10.75610.670
Saint Barthelemy Nüfusu9.8479.816
Saint Pierre ve Miquelon Nüfusu5.8225.849
Montserrat Nüfusu4.9894.993
Falkland Adaları Nüfusu3.3773.234
Niue Nüfusu1.6151.620
Tokelau Nüfusu1.3401.319
Vatikan Şehri Nüfusu 2019799801

Kaynak: World Population Prospects 2019, Wikipedia, turkiye.gov.tr