İnceleme

Sony PS5’in sırları

sony-ps5-konsol

PlayStation 5, 2020’de oyuncuların bağlılığını karşılaştırılabilir fiyat ve performans puanlarına sahip uzun vadeli rakibi Xbox Series X ile rekabet edecek yeni PS5 ile unvanı savunmak istiyor. PS5, oyunlarınızın doğrudan ekranınızda etkili olmasını sağlamak geliştirilmiş güçlü bir oyun makinesidir. PS5 Yeni nesil oyunların oyun oynama şeklimizde devrim yaratacağını biliyorduk, en son cihaz bize bu potansiyelin ne kadar ileri gidebileceğini gösterdi.

Sıvı metal macun

Sony, PS5’in resmi sökümünü paylaştı. Bu, konsolun demonte edildiği ve Cpu yu soğutmak için büyük bir pasif soğutucu, 120 mm fan ve sıvı metal çözümü gibi ilginç detayları görmemizi sağlayan bir videodur.

sıvı metal macun
sıvı metal macun

Görünüşe göre PS5’in içini konsolun arayüzünden önce göreceğiz. En yeni konsollarla Japonlar bizi oldukça meraklı ve kapsamlı bir sökme sürecine alıştırdılar ve bu da, kasanın içindeki her şeyi göstermek için cihazı açan sorumlulardan birini görmemizi sağladı.

Daha fazla uzatmadan, Sony’nin PlayStation 5’i parçalara ayırdığı videoyu size bırakıyoruz:

Bu videolar, cihazların içgüdüsünü görmekten zevk alan bizler için her zaman ilginçtir, ancak bu durumda da konsol hakkında birçok bilgiyi bilmemize olanak tanır . Yeni başlayanlar için, PS5 kasalarının çok kolay söküleceği ve bunun kullanıcılar tarafından değiştirilmesine izin verileceği görülüyor .

soğutucu fan
soğutucu fan

Devasa Soğutucu Fan

Ayrıca soğutma fanı 120 mm çapında ve 4,5 cm genişliğindedir . Bu kısmen makinenin boyutunu açıklıyor. Aktif soğutucu da önemli boyutlara sahiptir ve öyle olmasa da sanki bir fırın gibi çalışacaktır.

RDNA 2 GPU’larla ve bir Ryzen Zen 2 işlemci kombinasyonunu soğutmak için geleneksel termal macuna sahip değil, nasıl çalıştığını göreceğimiz bir sıvı metal çözüme sahip.

Şimdi, PS5 satın alıp test etmeyi beklememiz gerekiyor, ve Sony’nin yukarıda bahsedilen sistem arayüzü gibi hala bilmediğimiz unsurlarla ilgili haberleri paylaşmamız gerekiyor.

Kaynak: playstation.com, theverge.com, eurogamer.net