İnceleme

Kaliteli Kıyafet Nasıl Anlaşılır

Yıllarca giyilebilecek yüksek kaliteli giysileri tespit etmek için 10 ipucu

Sadece bir mevsimden sonra solan ve parçalanan kıyafetlerden bıktıysanız, akıllı alışverişe başlama zamanı. Akıllı alışveriş, iyi görünen ve daha uzun süre dayanan kaliteli elbiselere yatırım yapmak anlamına gelir. Alışveriş yaparken yüksek kaliteli kıyafetleri nasıl tespit edeceğiniz bu makalede açıklanmıştır:

Metal Fermuarları seçin.

Metal Fermuarları seçin

Plastik fermuarların açılıp kapanması zordur. Ayrıca açılma eğilimi gösterirler ve çabuk aşınırlar. Metal fermuarlı giysiler arayın ve tüm bu baş ağrılarından kurtulacaksınız.

İlgili Makaleler

Yedek Düğmeler olsun.

Bir kıyafet yedek düğmelerle geldiğinde, tasarımcının birkaç küçük onarım gerektirecek kadar uzun olmasını beklediğinin bir işaretidir ve bu onarımları yapmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olmanızı sağlar. Yedek ipliği de içeren bir giysi ile karşılaşırsanız, bunu kaliteli bir ürün bulduğunuzu gösteren bir işaret olarak kabul edin.

Doğal Lifleri Tercih Edin.

Sentetik kumaşlar kötü şöhretlidir ve çok özel bakım gerektirir (yani, pahalı kuru temizlemeciye verilmesi gerekebilir). Giysilerinizin harika görünmesini istiyorsanız pamuk, yün, kaşmir, keten ve ipek gibi doğal lifler den yapılmış olanları seçin. Ve tekrar tekrar yıkayabilirsiniz.

Güçlü Dikişler

Kaliteli Elbise Nasıl Anlaşılır

Satın almadan önce, giysinin dikişlerini çözülme belirtileri, gözden kaçırılan dikişler, gevşek dikişler, çapraz çizgiler ve diğer kusurlar açısından inceleyin. Ardından, bir dikişin her iki tarafındaki kumaşı ne kadar iyi tuttuğunu görmek için hafifçe çekin. Eğer parçalandığına dair bir işaret varsa, rafın üzerine bırak.

İyi Kesimli

Daha ucuz markalar, bir giysi üretmek için mümkün olduğunca az kumaş kullanarak tasarruf etmeye çalışır. Bu genellikle çok kısa gömlek kolları ve pantolon bacakları, bir giysinin omuzlarında daha az yer, rahatsız edici kısa iç dikişler ve uymayan giysiler anlamına gelir. Kıyafetleri askı da olduğu kadar iyi göründüklerinden emin olmak için mağazada deneyin.

Uyumlu Kumaş Desenleri

Elbise desenleri dikişlerde ve kumaşta eşleşmelidir. Desenleri eşleştirmek için ne kadar çaba harcadığını görmek için düşündüğünüz herhangi bir giysinin dikişlerine bir göz atın. Kareli ve çizgili cesur desenler için, uygun olmayan bir dikiş çirkin görünecektir. Herhangi bir özensiz eşleşmenin giysinin dikimine çok az özen gösterildiğinin bir işareti olduğunu göz önünde bulundurun.

Kaliteli Düğmeler ve Düğme Delikleri

Kaliteli Kıyafet Nasıl Anlaşılır

Tüm düğme deliklerini gevşek iplik, özensiz dikiş ve diğer kusurlar açısından inceleyin. Ardından dikkatinizi düğmelere çevirin. İyi yapılmış görünüyorlar mı? İyi dikilmişler mi? Her ikisi de beklentilerinizi karşılıyorsa, tüm düğmeleri hafifçe çekerek test edin. Ve deliklerden herhangi birinden düğme geçmeyecek kadar küçük ise, kıyafeti rafa geri bırakın.

Kaliteli İplik

Giysiyi bir araya getirmek için kullanılan ipliğin kalitesini incelemek için bir dakikanızı ayırın. Kumaşı bir arada tutacak kadar güçlü görünüyor mu? Daha güçlü bir şey kullanabilirler miydi? Dikişler olması gereken yerde güçlendirilmiş mi?

Dikiş hizaları

Düz durduklarından, büzülme ve diğer düzensizliklerin olmadığından emin olmak için satın almayı düşündüğünüz kıyafetlerin dikişlerine bakın. Ardından parçayı ters çevirin ve dikişlerin nasıl bittiğine bakın. Bitmemiş kenarlar kalitesizliğin bir işaretidir. Overlok yapılmış kenarlar kaliteyi ifade eder, ancak Fransız dikişleri, düz kesim dikişleri ve bağlı dikişler kalitenin gerçek işaretidir. Dikişler hakkında biraz bilgi edinin, böylece iyi yapılmış parçaları tanımlayabilirsiniz.

Giysilerinizi Koruyun

Kaliteli giysiler bir yatırımdır. Severek giydiğiniz kıyafetleriniz ile ilgilenirseniz, yıllar boyunca dayanırlar.

Kaynak: milliyet.com.tr, sabah.com.tr

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı