Sayfa

e-Devlet şifresi nereden alınır?

e-Devlet şifresi nereden alınır? 1
e-Devlet şifresi

e-devlet kurumları şifresi için;

Vatandaşların Öncelikle turkiye.gov.tr adresinde e-Devlet kapısına giriş yapabilmek için kullanıcıların e-devlet şifresini PTT merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden kimlik kartları ile alabilirler.

e-Devlet uygulama şifresi ile turkiye.gov.tr adresinden sıra beklemeden E-Devlet’e giriş yaparak, işlemlerini hızlı ve kolay şekilde halledebilirler, diğer portallara ulaşabilir ve devlet kurumlarındaki tüm işlemlerini online olarak erişim gerçekleştirebilir.

İlgili Makaleler

Resmî Kurumların Sunduğu e-Hizmetler

e-Devlet Kapısı altyapısını kullanarak hizmet sunan yüzlerce kuruma ait binlerce hizmetten siz de güvenle faydalanabilir, bu sayede zamanınızı ve paranızı boşa harcamamış olursunuz. Bu sayfa üzerindeki seçenekleri kullanarak ulaşmak istediğiniz bilgi, belge veya başvuru formuna hızla ulaşabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarım Sigortaları Havuzu, Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Ticaret Bakanlığı, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Genel Müdürlüğü, Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK), Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ’dır. 

E-Devlet şifresini unutulması durumunda, turkiye.gov.tr internet sitesinden yeni şifre alınabilir. Yeni şifre alımı için, e-Devlet sisteminde kayıtlı cep telefonu numarasının bulunması gerekir. Kayıtlı bir cep telefonu numarası bulunmuyor ise, PTT şubelerinden yeni bir E-Devlet şifresinin alınması gerekmektedir.

e-okul VBS giriş

Kaynak : T.C. Cumhurbaşkanlığı – Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı – Türksat A.Ş.

İlgili Makaleler